Local teams ranked in Jan. 21 ASWA

January 22, 2016 chris
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

  BOYS

CLASS 7A

1. Central-Phenix City 

2. Mountain Brook 

3. Spain Park

4. Gadsden City 

5. Grissom 

6. Lee-Montgomery 

7. McGill-Toolen 

8. Baker 

9. Oak Mountain 

10. James Clemens 

CLASS 6A

1. Carver-Montgomery

2. Lee-Huntsville 

3. Homewood 

4. LeFlore 

5. Woodlawn 

6. Albertville

7. Blount. 

8. Dothan 

9. Huffman 

10. Hillcrest-Tuscaloosa 

CLASS 5A

1. J.O. Johnson 

2. Faith-Mobile 

3. Sumter Central 

4. Brewbaker Tech 

5. Columbia

6. Eufaula 

7. Guntersville 

8. Helena 

9. Sidney Lanier 

10. BTW-Tuskegee 

CLASS 4A

1. Westminster-H’ville

2. Cordova 

3. Bibb Co.

4. Cherokee Co. 

5. BTW Magnet 

6. Northside 

7. Ashford

8. Andalusia 

9. Elmore Co. 

10. St. James 

CLASS 3A

1. Holly Pond 

2. Madison Academy 

3. Westbrook Christian

4. Geraldine 

5. Hale Co. 

6. Sheffield

7. Montgomery Aca.

8. New Hope 

9. Bayside Academy

10. Daleville

CLASS 2A

1. Vincent 

2. Lanett

3. Cold Springs

4. Section 

5. LaFayette

6. Altamont

7. Asbury

8. Elba

9. Tharptown

10. St. Luke’s

CLASS 1A

1. Sacred Heart

2. Georgiana

3. Keith 

4. Fruitdale

5. St. Bernard

6. South Lamar

7. Covenant Christian

8. Skyline

9. Cedar Bluff 

10. Spring Garden 

GIRLS

CLASS 7A

1. Hazel Green 

2. McGill-Toolen

3. Jeff Davis

4. Hoover 

5. Gadsden City 

6. Buckhorn

7. Sparkman

8. Lee-Montgomery

9. Tuscaloosa County 

10. Thompson

CLASS 6A

1. Homewood 

2. LeFlore 

3. Blount

4. Austin

5. Lee-Huntsville

6. Huffman 

7. Arab

8. Athens

9. Selma

10. Center Point

CLASS 5A

1. Wenonah 

2. Faith Academy 

3. Charles Henderson

4. Central-Tuscaloosa 

5. Lawrence County 

6. Ramsay 

7. Madison County 

8. Demopolis 

9. Carver-Birmingham 

10. Brewbaker Tech 

CLASS 4A

1. Deshler 

2. Locust Fork

3. Sipsey Valley

4. Clarke County

5. UMS-Wright

6. Priceville

7. Montevallo 

8. Hokes Bluff 

9. BTW-Magnet 

10. St. James 

CLASS 3A

1. Madison Academy 

2. Lauderdale County 

3. Pisgah 

4. Montgomery Aca.

5. Barbour County

6. Sand Rock 

7. Central-Coosa 

8. Colbert County

9. Holly Pond

10. Pleasant Valley

CLASS 2A

1. Red Bay

2. Samson

3. Geneva County

4. Tanner

5. Falkville

6. Holy Spirit

7. Cold Springs

8. Calhoun

9. Lanett

10. Mars Hill

CLASS 1A

1. Keith

2. Loachapoka

3. Woodville

4. Decatur Heritage

5. Spring Garden

6. Skyline

7. Berry 

8. Cedar Bluff

9. Hackleburg

10. R.A. Hubbard