Southside, Glencoe girls ranked in Dec. 20 ASWA basketball pol

December 20, 2018 chris
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

GIRLS
Class 7A
1. Hoover
2. Spain Park
3. McGill-Toolen
4. Austin
5. Sparkman
6. Davidson
7. Hewitt-Trussville
8. Grissom
9. Foley
10. Auburn
Class 6A
1. Hazel Green
2. Hartselle
3. McAdory
4. Blount
5. Huffman
6. Park Crossing
7. Eufaula
8. Opelika
9. Cullman
10. Hillcrest-Tuscaloosa
Class 5A
1. Charles Henderson
2. Ramsay
3. Madison Academy
4. Central-Tuscaloosa
5. Southside
6. Wenonah
7. Shelby County
8. Brewbaker Tech
9. Scottsboro
10. Brewer
Class 4A
1. Priceville
2. West Limestone
3. Sipsey Valley
4. Sumter Central
5. Oneonta
6. Rogers
7. Anniston
8. Childersburg
9. Wilson
10. Handley
Class 3A
1. Pisgah
2. Midfield
3. Susan Moore
4. Phil Campbell
5. Geneva
6. Winfield
7. Glencoe
8. Montgomery Academy
9. Locust Fork
10. St. James
Class 2A
1. Collinsville
2. Samson
3. Cold Springs
4. Sand Rock
5. Central-Hayneville
6. Fyffe
7. G.W. Long
8. Winston County
9. Addison
10. Geneva County
Class 1A
1. Spring Garden
2. Pleasant Home
3. Skyline
4. Phillips
5. Brantley
6. Talladega Co. Central
7. Florala
8. Loachapoka
9. Decatur Heritage
10. Falkville

BOYS
Class 7A
1. Mountain Brook
2. Lee-Montgomery
3. Hoover
4. Florence
5. Sparkman
6. Hewitt-Trussville
7. Austin
8. James Clemens
9. Enterprise
10. McGill-Toolen
Class 6A
1. Carver-Montgomery
2. Lee-Huntsville
3. Huffman
4. Sidney Lanier
5. Buckhorn
6. Homewood
7. Pinson Valley
8. Muscle Shoals
9. McAdory
10. Columbia
Class 5A
1. Wenonah
2. Fairfield
3. Briarwood
4. Sylacauga
5. Russellville
6. Brewbaker Tech
7. Tallassee
8. East Limestone
9. Vigor
10. Mortimer Jordan
Class 4A
1. Hillcrest-Evergreen
2. Deshler
3. Williamson
4. West Morgan
5. West Limestone
6. Escambia County
7. Cherokee County
8. Ashford
9. Brooks
10. Sumter Central
Class 3A
1. Plainview
2. Westminster-Huntsville
3. Oakman
4. Prattville Christian
5. Hanceville
6. Sylvania
7. Piedmont
8. Dadeville
9. Pike County
10. Fultondale
Class 2A
1. North Sand Mountain
2. Red Bay
3. Central-Coosa
4. Abbeville
5. Section
6. Barbour County
7. Fyffe
8. Tanner
9. LaFayette
10. Calhoun
Class 1A
1. Decatur Heritage
2. Cornerstone-B’ham
3. Spring Garden
4. Georgiana
5. Mars Hill Bible
6. Marion County
7. R.A. Hubbard
8. South Lamar
9. Florala
10. Lanett