Southside, Glencoe girls ranked in Jan. 17 ASWA basketball poll

January 18, 2019 chris
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

GIRLS

Class 7A

1. Hoover

2. McGill-Toolen

3. Sparkman

4. Austin

5. Spain Park

6. Davidson

7. Grissom

8. Auburn

9. Hewitt-Trussville

10. Foley

Class 6A

1. Hazel Green

2. Eufaula

3. Hartselle

4. Blount

5. Opelika

6. Huffman

7. McAdory

8. Cullman

9. Park Crossing

10. Dothan

Class 5A

1. Ramsay (19-6)

2. Charles Henderson

3. Madison Academy

4. Central-Tuscaloosa

5. Wenonah

6. Shelby County

7. Brewbaker Tech

8. Southside

9. West Point

10. Brewer

Class 4A

1. Priceville

2. Sipsey Valley

3. Childersburg

4. Greensboro

5. Sumter Central

6. Rogers

7. Anniston

8. West Limestone

9. Oneonta

10. Wilson

Class 3A

1. Pisgah

2. Winfield

3. T.R. Miller

4. Susan Moore

5. Phil Campbell

6. Geneva

7. Midfield

8. Glencoe

9. Montgomery Aca.

10. Locust Fork

Class 2A

1. Sand Rock

2. Sacred Heart

3. Collinsville

4. Samson

5. Cold Springs

6. Central-Hayneville

7. G.W. Long

8. Fyffe

9. LaFayette

10. Geneva County

Class 1A

1. Spring Garden

2. Pleasant Home

3. Skyline

4. Phillips

5. Talladega Co. Cent.

6. Florala

7. Brantley

8. Mars Hill Bible

9. Belgreen

10. R.A. Hubbard

BOYS

Class 7A

1. Mountain Brook

2. Lee-Montgomery

3. Hoover

4. Florence

5. Fairhope

6. McGill-Toolen

7. Sparkman

8. Oak Mountain

9. Vestavia Hills

10. Thompson

Class 6A

1. Pinson Valley

2. Muscle Shoals

3. Lee-Huntsville

4. Sidney Lanier

5. Eufaula

6. Jemison-Huntsville

7. Columbia

8. Carver-Montgomery

9. Homewood

10. Buckhorn

Class 5A

1. Fairfield

2. LeFlore

3. Wenonah

4. Pleasant Grove

5. Hamilton

6. East Limestone

7. Russellville

8. Sylacauga

9. Jackson

10. Vigor

Class 4A

1. Hillcrest-Evergreen

2. Talladega

3. Williamson

4. Deshler

5. UMS-Wright

6. Brooks

7. Sumter Central

8. Headland

9. Escambia County

10. Anniston

Class 3A

1. Plainview

2. Westminster-H’ville

3. Prattville Christian

4. Piedmont

5. Hanceville

6. Sylvania

7. Lauderdale County

8. Pike County

9. Straughn

10. Oakman

Class 2A

1. Red Bay

2. Barbour County

3. Fyffe

4. Calhoun

5. Section

6. North Sand Mtn.

7. Abbeville

8. Sacred Heart

9. Tanner

10. Cottage Hill

Class 1A

1. Decatur Heritage

2. Georgiana

3. Cornerstone-B’ham

4. Spring Garden

5. Covenant Christian

6. Mars Hill Bible

7. Florala

8. R.A. Hubbard

9. Skyline

10. Lanett